top of page

AB Etkiniz Programı "Sürdürülebilir Bir Çevre İçin Pedallıyoruz, İklim Krizini Aşıyoruz" Projesi

Ekolojik Yaşam ve Bisiklet Derneği (EKOBİD) olarak AB destekli ETKİNİZ programına başvurduğumuz “Sürdürülebilir Bir Çevre İçin Pedallıyoruz, İklim Krizini Aşıyoruz.”  isimli projemizin ana amacı; Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya hedefi ile çevre dostu uygulamalar çerçevesinde bisikletin değerlendirilmesi ve yaygınlaştırılması hususunda Samsun'da bir piyasa araştırması yapmak istemekteyiz. 
AB'de başlayan bisiklet kullanımını teşvik edici uygulamalar kendi şehir planlama unsurlarımızdan biri olarak kabul edilmesi için kentin bu ergonomik şartlara ne derece sahip olup olmadığını ortaya koymak istemekteyiz. 
Ayrıca anketimizin çok farklı açılardan da değerlendirilmesi hususunda bisiklet kazaları, yayalar ve diğer motorlu kara taşıtları ile tarafımızca yaşanan sorunlar ışığında da farklı veriler elde etmek istemekteyiz. Bu kapsamda olabildiğince fazla kişiye ulaşmak ve iyi bir sonuç elde etmek istiyoruz. Katılımınız ve değerli yorumlarınız raporumuzu geliştirebilmemiz adına oldukça önemli.

ekobd_anket.jpeg
ekobid_ (4).jpeg
ekobid_ (3).jpeg
ekobid_ (1).jpeg
ekobid_ (2).jpeg
bottom of page