"Tohumun İzinde Pedalla" Projesi

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği olarak İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi işbirliği ile "Tohumun İzinde, Pedalla" sloganı ile 21-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Samsun'dan Ayder Yaylası'na pedalladık.Tur kapsamında ilçelerde dâhil toplam 820,0 kilometre yol katedildi. Bisiklet turu ile organik tarım çiftlikleri, yerel pazarlar, yerel yönetimler ve yerel yönetimlere bağlı kent konseyleri ziyaret edilerek atalık tohumlar hakkında farkındalık yaratıldı.

“100. Yıl’da İlk Adım’dan Kurtuluş’a Ata’nın İzinde 19 Günde 1919 Kilometre Pedallıyoruz”

"100. Yıl’da İlk Adım’dan Kurtuluş'a Ata’nın İzinde 19 Günde 1919 Kilometre Pedallıyoruz” sloganı ile, 29 Nisan -17 Mayıs 2019 tarihleri arasında, 9 şehirde bulunan ve kurtuluş mücadelesi döneminde kullanılan kongre binaları, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının kaldığı misafirhaneler ve belediyelere bağlı kent konseyleri ziyaret edilerek Samsun'dan Ankara Eski Meclis’e 1919 kilometre pedal çevrilecektir.

AB Sivil Düşün Programı "Türkiye Bisiklet Yolları Risk Haritası" Projesi

  • Bisikletlilerin bölgelerinde bulunan riskli yolları ve sıkça bisikletli kazalarının (yaralanma, ölüm) yaşandığı bölgeleri işaretleyebileceği,

  • Bisikletliler için güvenli sürüş rotalarının belirlenip, işaretlenebileceği,

  • Bisikletliler için güvenli (bisiklet parkı, kamerası bulunan) konaklama alanlarının işaretlenebileceği,

  • İçerisinde bisikletli haklarının yazılı olarak (karayolları kanunu v.s.) paylaşıldığı,

  • Trafikte güvenli sürüş kurallarının anlatıldığı,

  • Bisikletli haklarının savunması amacı ile tasarlanan görsellerin eklenerek, indirilme seçeneğinin verileceği (afiş, banner tasarımları) bir web sitesi yapılması planlanmaktadır.

"İlkadım'dan Çanakkale'ye Bisikletle Şühedaya Saygı Yolculuğu" 

"İlkadım'dan Çanakkale'ye Bisikletle Şühedaya Saygı Yolculuğu" sloganı ile 04-18 Mart 2018 tarihleri arasında yedi ilde bulunan şehit/gazi dernekleri ve belediyelere bağlı kent konseyleri ziyaret edilerek Samsun'dan Çanakkale’ye 1300 kilometre pedal çevrildi.

“Sürdürülebilir Bir Çevre İçin Pedallıyoruz, İklim Krizini Aşıyoruz.”

Ekolojik Yaşam ve Bisiklet Derneği (EKOBİD) olarak AB destekli ETKİNİZ programına başvurduğumuz “Sürdürülebilir Bir Çevre İçin Pedallıyoruz, İklim Krizini Aşıyoruz.”  isimli projemizin ana amacı; Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya hedefi ile çevre dostu uygulamalar çerçevesinde bisikletin değerlendirilmesi ve yaygınlaştırılması hususunda Samsun'da bir piyasa araştırması yapmak istemekteyiz. 

AB Sivil Düşün Programı "Boncuk Seni Bekler" Projesi

© 2016 by  Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği.Sayfanın TÜM HAKLARI saklıdır.

  • Facebook Square
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube Siyah Kare